UN LOGO UNIVERSALE PER I DIRITTI UMANI

Insan hakları için bir logo – insan hakları, yeni logosu:

Yarışmanın himayesi vardı Westerwelle, bir „duygusal an“, Sırbistan’dan genç kazananlara ödül olarak adlandırılır. Fikir farklı kültürler ve diller insanlar tarafından her ülkede anlaşılan olacak bir logo bulmak oldu. Şimdi bulunamadı bir logosu „halk için halk tarafından.“

İnsan hakları artık bir simgesi vardır. 2011/09/23 üzerinde girişim New York’ta bir uluslararası online rekabetin galibi Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kenarında „insan hakları için bir logo“ açıkladı. Girişim Mayıs ayında dünyaya çağrıldı.

Bu insanlar için insanlar tarafından geliştirilmiş ve onlar tarafından seçilmesinden bu yana girişimi, yeni logo geniş bir kabul gelmektedir. Dünyanın bir yüzü çapında insan hakları için barışçı mücadele vermelidir.

Yeni İnsan Hakları logosu mevcut http://www.humanrightslogo.net altında „açık kaynak“ bir ürün olarak ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Birçok kişi tabii ki insan hakları evrensel simgesi yoktu ki, bir boşluk olarak gördük.
Bu boşluğun sonunda kapalı ise, „Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle dedi. Buna ek olarak, insanlar bu kadar birbirleriyle konuşmaya dünyanın her yerinden gelen ve insan hakları ve tasarım alışverişinde başardık vardır.

Bu bağlamda hatırlanması gereken, Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle 5 gelen tebrik mesajı Zorbalıkla Mücadele Bremen 2008 gün:

„İdeal benim olurdu, ben bu tebrik yazmak değil. Değil çünkü zorbalık böyle bir acil konu asla çünkü önemsiz gibi, senin girişimi desteklemek istiyorum, ama değil çünkü zorbalık mücadele olabilir düşünüyorum. Ama var. Ben senin bağlılık için teşekkür ederim ve çalışmalarınızda size yardımcı olmak isteriz.

Ne yazık ki, insanlar zorbalık tarafından hemen hemen her yerde etkilenebilir. Öğrenciler arasında, öğrenci ve öğretmen arasında, öğretmenler ile veliler üzerinde ya da arasında yer bile okulda sosyal dışlanma var. Herkes de kurbanları ve failleri olarak etkilenebilir. Belki de bilinçaltında.

Çok sık zorbalık söz değildir. Onlar ele ve ele eğer sorunlar ancak çözülebilir. Bundan daha bir sözde zayıf izin verilen hariç. Performans ve motivasyon dayanan bir firma bile tek başına hiç biri olabilir. Burada sivil toplum gereklidir. Kanun ve yönetmelikler şeklinde yukarıdan Eylem yardımcı olmamaktadır. Zorbalık insanlar gelir. Onlarla birlikte biz adalet tanıtmam gerekiyor.

Ancak bu şekilde bilinç oluşturulur. Herkes zorbalık karşı kamu katılmaya davet edilir. Bu cesaret gerektirir. Bir sivil toplum olarak FDP tarafından öngörülen, sorumlu vatandaş cesur çabalarına bağlıdır. Dayanışma ve uyum yaratmak için tek yol. Kişisel eylem bir kullanım için, zorbalık ve açıkça sorunlara karşı kendilerini savunmak için insanlar cesaret çok şey var. “

Bu anlamda, bu yıl 8. Anti-Zorbalık Gün Bremen 2011 yılında yapıldı. Herkes Anti-Zorbalık Gün 2011in Bremen destek ve halka zorbalık karşı durmaya denir.

Vatandaşların girişimi BAKİ Benim okul „Anti-Zorbalık Ödülü ‚açılımı“ http://www.mobbing-web.de „Bremen vatandaşlar ile birlikte, 2007 yılından bu yana her yıl verilen‘. İkinci her Aralık her yıl, Bremen anti-zorbalık gün vesilesiyle. Ödül katkılı değildir ve onur ekonomide farklı pozisyonlarda, toplum, siyaset ve kültür, çalışma adil bir dünya için kararlı ve güvenilir bir savunucusu altındadır vatandaşların başarıları „yanlısı adil zorbalık etmek“.

Temel değerler için yüzünüzü gösterin!

Klaus-Dieter May
http://www.mobbing-web.de

1999 yılında Vatandaş girişimi

Tradotto da google

Advertisements

Über kdm13

Homepage: https://www.mobbing-web.de/
Dieser Beitrag wurde unter Mobbing abgelegt und mit , , , , verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s